Відділення онкологічної хірургії

Відділ створено у 2014 р. з метою координації наукової роботи груп онкологічної хірургії та онкогінекології з клінічною роботою відповідних відділень, а також оперблоку, відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії, кабінету інтервенційної онкології та кабінету ендоскопії. Наукове керівництво відділом здійснює директор інституту, д-р мед. наук, професор М.В. Красносельський.
ВІДДІЛЕННЯ ОНКОЛОГІЧНОЇ ХІРУРГІЇ
Підрозділ було засновано у 1922 р. як хірургічне відділення у складі стаціонару; з 1923 р. – хірургічне відділення; з 1962 р. – хірургічні ліжка у складі відділення променевої патології; з 1984 р. – хірургічне відділення, з 1994 р. – відділення онкохірургії, а з 1.06. 2019 р. – відділення онкологічної хірургії.
Відділення очолювали: І.П. Корхов (1922 р.); д-р мед. наук, проф. О.В. Мельников (1923–1939 рр.); В.В. Москаленко (1941 р.); д-р мед. наук, проф. А.В. Габай (1944–1950 рр.); д-р мед. наук, проф., засл. діяч наук Г.М. Гуревич (1951 р.); М.А. Конторович (1952–1959 рр.); канд. мед. наук Т.П. Субботіна (1960–1961 рр.); канд. мед. наук В.І. Зеленцов (1984–1986 рр.); канд. мед. наук В.С. Григоров (1986–1988 рр.); д-р мед. наук, проф. М.В. Красносельський (1989–1990 рр.); С.В. Тараненко (1991–1994 рр.); канд. мед. наук, доцент П.І. Костя (1994–2004 рр.); з 2004 р. – д-р мед. наук, старш. наук. співроб. І.М. Пономарьов.
Лікарський штат відділення укомплектовано обізнаними фахівцями. Тут працюють онкохірурги:
канд. мед. наук С.В. Шутов, канд. мед. наук
В.В. Бублик, В.Г. Шевцов, Ю.Г. Ткаченко,
Р.А. Підлісний, І.В. Лепеха, М.В. Вербицький, хірург-отоларинголог О.В. Макарук.
У відділенні налічується 60 ліжок і забезпечено комфортабельні умови для перебування пацієнтів, а також палати підвищеної комфортності.На сьогоднішній день відділення є одним з найпотужніших спеціалізованих онкохірургічних підрозділів серед медичних установ України. Відділення оснащене сучасним медичним обладнанням – операційними столами, безтіньовими лампами нових моделей, стерилізаційним обладнанням. Це вможливлює проведення розширено-комбінованих оперативних втручань практично на всіх органах, за винятком головного та спинного мозку. Осбливістю відділення є налагоджена практика виконання відновного хірургічного етапу з застосуванням реконструктивно-пластичних і мікросудинних технологій.
Фахівці відділення виконують операції вищої категорії складності при пухлинних захворюваннях грудної та щитоподібної залози, шлунково-кишкового тракту, ЛОР-органів, органів грудної клітки та сечовидільної системи, а також при онкозахворюваннях шкіри, м’яких тканин і опорно-рухового апарату. Відділення щорічно лікує від 1000 до 1200 хворих.
Особливе місце в структурі роботи відділення займають пацієнти з місцево-поширеними формами раку середостіння, легень, грудної залози, щитоподібної залози, шлунково-кишкового тракту з проростанням пухлини у життєво важливі анатомічні структури: трахею, сонну артерію, стравохід.
Виконується широкий спектр радикальних оперативних втручань при онкопатології травного тракту, у т.ч. реконструктивно-пластичні операції на шлунку та підшлунковій залозі з протезуванням мезентеріальних і портальних судин, великі резекції при пухлинах печінки і колоректальному раці.
Постійно удосконалюються технології з одномоментними реконструкціями грудних залоз після радикальних мастектомій з використанням васкуляризованих TRAM шматків, а також їх гетерореконструкції з використанням еспандерів і алопротезів. Невід’ємним компонентом мамології є естетична корекція форм грудних залоз.
Істотна увага приділяється оперативному лікуванню хворих з онкопатологією ларинго-трахеобронхіальної системи та ішемічною хворобою міокарда із застосуванням апарата АКШ; опановано технології реконструктивно пластичних операцій на трахеї та магістральних судинах. Впроваджено реконструктивно-пластичні операції при лікуванні раку простати та інших пухлин сечовидільної системи.
Фахівці-онкохірурги не тільки забезпечують спеціалізовану онкохірургічну допомогу вищого ґатунку, але й широко застосовують комбіновані і комплексні методи лікування.
Основні напрямки наукової роботи:
– розробка, удосконалення і впровадження нових ефективних технології хірургічного та комплексного лікування онкохворих;
– індивідуалізація хірургічного та комплексного лікування пухлинних захворювань з одночасним урахуванням запального компоненту та агресивності пухлинного процесу;
– обґрунтування диференційного вибору розширено-комбінованих оперативних втручань з урахуванням адаптаційних показників їх переносимості та патофізіологічних змін систем гомеостазу;
– оптимізація відновного хірургічного етапу з застосуванням реконструктивно-пластичних і мікросудинних технологій.
Наші лікарі







