Сьогодні Міжнародний день онкохворої дитини

У вересні 2001 року у Люксембурзі на черговій зустрічі Міжнародної конфедерації батьків, чиї діти хворіли на онкологічні захворювання, було прийняте рішення щодо проведення Міжнародного дня дитини, хворої на рак. У 2003 році 15 лютого почали офіційно відзначати Міжнародний день онкохворих дітей. Основна мета цього дня — поширити інформування суспільства про проблеми дитячих онкологічних хвороб. 

Боротьба з онкологічними захворюваннями — це складна соціальна проблема, проте, як підтверджує медицина, вплинути на зменшення захворюваності і смертності від раку, безперечно, можна. Дитячий рак — не смертний вирок, а виліковна в сучасних умовах хвороба. Досвід європейських країн доводить, що 75-80% дітей з діагнозами злоякісних пухлин і лейкозів мають шанси знову бути здоровими.

Щороку 175 тис. дітей на нашій планеті отримують діагноз «рак», і майже 90 тис. з них помирають від нього. Точна кількість нових випадків невідома, оскільки у багатьох країнах реєструються не всі хворі на рак діти. Втім,треба пам’ятати, що 70% всіх онкологічних захворювань у дітей є виліковними, якщо вони діагностуються та лікуються на ранній стадії.

За даними Міністерства охорони здоров’я, в Україні щорічно реєструють близько 1000 нових випадків пухлин і лейкозу в дітей віком до 14 років, це 10-12 хворих на 100 тисяч дитячого населення. Отже  лікування злоякісних новоутворень у дитячого населення залишається актуальною проблемою і для українського суспільства. 

Будь-якої профілактики онкологічних хвороб ніде у світі не винайдено, тому на першому плані має бути турбота про здоров’я. Дитині необхідне здорове збалансоване харчування, повноцінний сон, зведене до мінімуму спілкування з комп’ютером та мобільним телефоном, регулярні прогулянки на свіжому повітрі. Профілактичні огляди у лікаря з обов’язковим загальним аналізом крові обов’язково сприятимуть вчасній діагностиці, що буде першим кроком до позитивного прогнозу.

Адміністрація Інституту зауважує, що основним напрямком діяльності Інституту є створення Відділення дитячої онкології та дитячої онкогематології.