Сьогодні, 4 лютого, весь світ відзначає День боротьби проти раку

Сьогодні, 4 лютого, весь світ відзначає День боротьби проти раку.

Міжнародна спілка боротьби проти раку (International Union Against Cancer, UICC), яка заснувала цю дату 2005 року, об’єднує онкологічну спільноту, щоб зменшувати і підтримувати цей тяжкий тягар сучасного людства.

Мета цієї масштабної ініціативи нагадати про глобальну проблему онкологічних захворювань, які роками безжально знищують людей.
Рак є основною причиною смертності в усьому світі. Минулого року лише в Харкові такий діагноз встановлено понад 4,5 тис. хворих. Найчастіше хворіють на рак грудної залози, шлунка, легенів, злоякісні новоутвори шкіри. Наші висококваліфіковані лікарі готові докласти всіх можливих зусиль, щоб урятувати навіть найтяжчих пацієнтів.

У 2022-2024 рр. планується розгорнути кампанію щодо виявлення та усунення перешкод у доступі хворим до необхідної допомоги. Треба пам’ятати, тут особлива роль належатиме профілактиці раку – і пацієнт, і лікар завжди мають бути насторожі. На засадах своєчасної діагностики в нашому інституті працюють передові технічні методи виявлення захворювань – рентген, УЗД, КТ, МРТ та ін.

Наступ епідемії коронавірусу дуже ускладнив лікування раку, отже боротьба з цією підступною хворобою не повинна ослаблюватись, а навпаки, має залишатися пріоритетною на будь-якому рівні охорони здоров’я.

Цьогоріч Всесвітній день боротьби з раком має гасло “Створювати майбутнє без раку. Час діяти вже сьогодні”. Необхідно усвідомити, що не лише лікарі, але й кожна пересічна людина може зробити свій внесок у благородну справу боротьби з онкологічними захворюваннями..